• Adwokat Karolina Szmit wyjaśniała w programie na żywo “To jest temat” w dniu 12 października 2017 roku kwestię obowiązków producentów żywności w zakresie informowania konsumentów o składnikach produktów, które mogą stanowić zagrożenie dla zwierząt domowych. Link do programu (wypowiedź adwokat Karoliny Szmit od 14 min 40 sek): https://www.tvp.info/34093665/12102017-1900

 • Adwokat Karolina Szmit przedstawiła w programie na żywo “Merytorycznie o biznesie”  w dniu 16 stycznia 2018 roku kilka prostych zasad jak ochrony przed nieuczciwymi kontrahentami w ramach prowadzonej działalności gospodarczej. Zapraszamy do obejrzenia całego odcinka pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=DflQewMNQB0&feature=youtu.be

 • Nasza Kancelaria mając na względzie chęć powiększenia swojego zespołu poszukuje osób do pracy na stanowisku aplikanta adwokackiego. Szczegóły znajdują się na naszej stronie internetowej w zakładce kariera

 • W dniu 20 października 2017 roku Sąd Okręgowy w Częstochowie utrzymał w mocy wyrok Sądu Rejonowego w Lublińcu, w którym to uniewinniono naszego klienta. Oskarżyciel publiczny zarzucił w akcie oskarżenie, iż prowadził samochód osobowy pod wpływem alkoholu (w stanie nietrzeźwości), gdzie stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu wynosiło 0,82 mg/l (I badanie) i 0,77 mg/l (II badanie). W wyniku podjętych działań zarówno Sąd Rejonowy w Lublińcu, jak i Sąd Okręgowy w Częstochowie przychylił się do argumentacji obrońcy, iż brak było dowodów by podważyć wersję oskarżonego, że spożycie alkoholu nastąpiło po zostawieniu pojazdu na parkingu.

 • Dzisiaj wystartowaliśmy z naszym blogiem. Będziemy się na nim z Państwem dzielić zarówno własnymi poglądami na różne kwestie prawne, jak i historiami z życia (prawa) wziętymi. Zapraszamy do lektury.

 • Kancelaria odniosła kolejny sukces w sprawie z odwołania od decyzji ZUS zobowiązującej do zwrotu nienależnie pobranego zasiłku chorobowego. Sąd w pełni podzielił argumenty Kancelarii, że drobne czynności podejmowane w związku z wykonywaną pracą podczas L4 nie powodują utarty prawa do zasiłku chorobowego.

 • W dniu 30 września 2016 roku Sąd Rejonowy Katowice – Wschód w Katowicach wydał wyrok warunkowo umarzający postępowanie w sprawie naszego klienta, który prowadził samochód osobowy pod wpływem alkoholu (w stanie nietrzeźwości). Pomimo stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu w wysokości 0,62 mg/l (I badanie) i 0,61 mg/l (II badanie) sąd przychylił się do argumentacji obrońcy adwokata Tomasza Rybczyńskiego i warunkowo umorzył postępowanie w sprawie kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości.

 • Informujemy o zakończeniu rekrutacji. Dziękujemy Państwu za przesłane zgłoszenia. Bardzo nam było miło w związku z tak dużym zainteresowaniem pracą w naszym zespole.

 • Poszukujemy osób z I i II roku aplikacji na stanowisko aplikanta adwokackiego. Oferujemy zatrudnienie na podstawie umowy o pracę. Osoby zainteresowane podjęciem pracy prosimy o wysyłanie CV (ze zdjęciem) i list motywacyjny drogą mailową na adres: sekretariat@kancelariakrs.pl Dodatkowo prosimy o zamieszczenie następującej klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych Dz. U. Nr 133 poz. 883)”

 • Informujemy, że w dniu 27 maja 2016 roku Kancelaria będzie nieczynna. Zapraszamy w dniu 30 maja 2016 roku.

 • Wielokrotnie w imieniu naszych klientów składaliśmy odwołania od decyzji Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i następnie reprezentowaliśmy klientów w postępowaniu odwoławczym przez Sądami. Jednakże nigdy w historii naszej pracy zawodowej nie zdarzyło nam się, aby Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyznał się do błędu bez konieczności angażowania się w długotrwały proces sądowy. W kwietniu 2016 roku złożyliśmy w imieniu naszej Klientki odwołanie od decyzji Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, która odmówiła Jej prawa do renty. Jakież było nasze zdziwienie, gdy kilka dni temu Zakład Ubezpieczeń Społecznych w ramach autokontroli zmienił swoją decyzję i przyznał naszej Klientce rentę. Sprawa zakończyła się błyskawicznie. Poczuliśmy satysfakcję, że pomoc fachowego pełnomocnika była tak skuteczna.

 • Uprzejmie informujemy, iż w dniu 02.05.2016 roku Kancelaria będzie nieczynna. Zapraszamy w środę 04.05.2016 roku. Życzymy Państwu udanego wypoczynku majowego.

 • Przypominamy, iż upływa termin do złożenia rocznej deklaracji podatkowej za rok podatkowy 2015. PIT należy złożyć do końca kwietnia, jednak z uwagi na fakt, że ostatni dzień kwietnia wypada w sobotę, termin ten zostaje automatycznie przedłużony do poniedziałku, 2 maja 2016 roku.

 • Ważna informacja, dla osób pokrzywdzonych tak zwanymi oszustwami bankowymi: Przy kradzieży z konta bankowego, posiadacz może być oskarżycielem posiłkowym. Tak zdecydował w dniu 28.04.2016 roku Sąd Najwyższy.

Difficult issues left to themselves, will become even more difficult.